Dijital Baskı ve Uygulama

dijital baskı ve uygulama hakkında bilgiler aşağıdadır.

dijital baski ve uygulama

Dijital Baskı ve Uygulama ; Dijital baskı ürünleri uygulama yapılacak alana göre malzeme veya baskı çeşidi olarak değişiklik göstermektedir. Uygulamanın yapılacağı alana genellikle branda veya folyo baskı uygulaması yapılır. Dijital branda baskı daha çok germe tabelalar ve afiş şeklinde asılacak bir alana uygulanmak üzere üretilir. Mat veya parlak branda üzerine dijital baskı yapıldıktan sonra ışıklı veya ışıksız germe üzerine gerilerek yerine sabitlenir. Bunun dışında baskı sonrasında dikiş veya kuş gözü gibi uygulamalarla branda uygun bir yere sabitlenebilir. Bu alan iki farklı yönden iple sabitlenmesi veya çengel gibi bir malzeme ile sabitlenmesi olabilir.


Folyo baskı ise önceden belirlenmiş düz bir zemine gerekli tasarım ve üretim ardından yapıştırılması şeklinde yapılır. Daha çok cam, duvar ve çeşitli düz zeminlere uygulanır. İhtiyaca göre one way vision, kumlama folyosu gibi alternatifler de uygulamaya dahil edilebilir.


Dikkat edilmesi gerekenler

Dijital baskı ile üretilen malzeme gerek branda gerekse folyo olsun, üretiminden uygulanmasına kadar yapılan işlemler profesyonellik gerektirir. Baskının renk dengesi, üretimde kullanılacak malzeme türü, baskının formunu korumak adına uygulama yapılması için zamanlama ayarlamaları, kaplamada(germe uygulamasında) kullanılacak yardımcı malzeme seçimi gibi dikkat edilmesi gereken oldukça fazla faktör vardır. Bu nedenle tüm süreci gerekli uzmanlığa sahip kişilerce yapılmalıdır. Aksi takdirde dijital baskı bulanıklaşabilir, baskı kalitesini kaybedebilir, uygulama sırasında sorun olmasa dahi malzemenin ömrü azalabilir.

Dijital baskı ve uygulama için uygulamanın önemi kadar üretim de aynı oranda önemlidir. Doğru üretimi yapılmamış bir baskının kalitesi düşük olacağından uygulama doğru da yapılsa sonuç verimsiz olcaktır. Bunun önüne geçmek için baskı makinesi operatörü kullandığı makineye ve renk bilgisine en üst düzeyde hakim olmalıdır. Son olarak işin başlangıcı sayılabilecek tasarım devreye girer. Doğru renklerde yapılan bir tasarım (ki bu oldukça karmaşık bir uzmanlıktır) üretim sırasında işin sorunsuz bir şekilde devam etmesini bu da uygulama aşamasında sorunsuzluğun devamını sağlayarak işin bitiminde kalite, görsellik ve uzun ömür sağlar.

Yani ihtiyacınız olan dijital baskı ürününü mükemmel bir şekilde teslim alabilmek için işin her alanında uzman kişişlerden destek almanız yararınıza olacaktır. Biz Ahşap Tabelacı olarak size üretimin tüm süreçlerinde destek veriyor ve sektöre oranla size en iyi kaliteyi sunmayı hedefliyoruz.

Siz de farklılık yaratmak istiyorsanız lütfen bize ulaşın. Birlikte sizin için yapabileceklerimizi gerçekleştirelim. Unutmayın sıradan görünerek farklılaşmayı başarmanız ve bir adım önde olmanız imkansızdır. Tabelanızı yaptırmak için lütfen iletişim sayfasını kullanınız.

Dijital Baskı ve Uygulama

Bir Cevap Yazın